Zabiegi kosmetyczne Pielęgnacja,Płytka paznokcia Żel do paznokci — jaki wybrać?

Żel do paznokci — jaki wybrać?


Oferta rozmaitych produktów do paznokci jest tak ogromna, że może przyprawiać o zawrót głowy. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ każda kobieta ma inną płytkę i inne oczekiwania. Oznacza to, że będzie poszukiwała produktów dopasowanych do swoich potrzeb. Szukając jednak odpowiednich produktów, warto pamiętać o kilku fundamentalnych zasadach, które pozwolą wybrać idealny produkt, który sprawdzi się w każdych warunkach. 

Żelowe początki — na co zwrócić uwagę?

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę, postaw na jednofazowy vv żel, który nie jest tak gęsty jak inne produkty. Dzięki czemu aplikacja takiego żelu nie będzie trudna. Co więcej, będzie można go zastosować na każdą warstwę. Decydując się na ten produkt, możesz również zdecydować, czy taka konsystencja Ci odpowiada, czy jednak potrzebujesz gęstszego lub rzadszego produktu. 

Kupując pierwszy żel do paznokci w życiu, nie rzucaj się od razu na duże pudełko, bo może się okazać, że to nie będzie produkt, w którym się zakochasz. Wybierz małe opakowanie, które pozwoli Ci nie tylko nauczyć się nakładać żel, ale również dojść do wprawy, a także ocenić, czy ta forma stylizacji paznokci CI odpowiada. Wiele pań, które samodzielnie chcą nakładać sobie żel, po pierwszej aplikacji rezygnują z tego pomysłu i wracają do swoich kosmetyczek, które robią to bardzo dokładnie i szybko. Nie da się bowiem ukryć, że nakładanie żelu różni się od aplikacji lakieru hybrydowego. 

Aby mieć pewność, że aplikacja się uda i nie spędzisz na niej wielu godzin, pamiętaj, aby wybierać żele z wyższej półki cenowej. Będą nie tylko trwalsze, ale z pewnością bezpieczniejsze dla paznokci. Pamiętaj również o tym, że te tanie żele różnią się znacznie jakością od profesjonalnych, co oznacza, że z pewnością nie osiągniesz takiego efektu, jak u kosmetyczki, a przecież z pewnością o to Ci chodzi. Zanim zatem wybierzesz ostatecznie żel, dobrze się zastanów, sprawdź jego skład i gęstość. Tylko wtedy będziesz miała pewność, że produkt spełni Twoje oczekiwania.