Zabiegi kosmetyczne Lakiery hybrydowe,Płytka paznokcia Jakie są zalety paznokci żelowych? Jak je modelować?

Jakie są zalety paznokci żelowych? Jak je modelować?


Nie da się ukryć, że żelowe paznokcie się o wiele trwalsze, niż nałożenie na naturalną płytkę lakieru hybrydowego. Niemniej jednak, aby efekt był trwały i imponujący, należy je odpowiednio wymodelować. Wiele pań bojąc się samodzielnej aplikacji żelu na paznokcie, w tym celu odwiedza kosmetyczkę, która robi to szybko i profesjonalnie. Okazuje się bowiem, że mając w swoich zasobach vv żele budujące nie są w stanie samodzielnie wykonać stylizacji. A przecież wystarczy dobry produkt, odrobina samodyscypliny i cierpliwości, aby mieć piękne paznokcie zrobione w domowym zaciszu.

Droga do pięknych paznokci

Każda kosmetyczka powie Ci, że odpowiednie ukształtowanie paznokci wymaga nałożenia na naturalną płytkę trzech warstw produktu: 

  1. podkładu;
  2. żelu budującego
  3. warstwy wykańczającej.

Zanim jednak zaczniesz nakładać poszczególne warstwy, wybierz się do sklepu po odpowiedni żel. Do wyboru masz dwa rodzaje: jednofazowy lub trójfazowy. Pierwszy z nich charakteryzuje się średnią gęstością. Można go stosować w każdej z trzech wymienionych wyżej warstw. Kiedy zdecydujesz już, który żel wybrać, dokup do niego jeszcze produkt nabłyszczający, który ozdobnie wykończy stylizację. 

Chcąc wykonać stylizację żelem trójfazowym, musisz mieć na uwadze, że do każdego z wymienionych etapów będziesz musiała zastosować inny rodzaj żelu. W pierwszym etapie musisz nałożyć żel podkładowy, który jest dość rzadki (wielu paniom przypomina zwykły lakier do paznokci), aby następnie móc nałożyć żel budujący. Właśnie od niego zależy kształt paznokcia, ponieważ dzięki gęstemu żelowi, można go dowolnie modelować. Na koniec należy nałożyć żel wykańczający, który ma rzadką konsystencję.

Choć na rynku pojawia się coraz więcej nowych możliwości stylizacji paznokci, użycie żelu jest nadal chętnie wybieranym sposobem na stylizację paznokci. Warto zatem pamiętać o zaletach, jakie wynikają z użycia, do których z pewnością należą naturalny wygląd paznokcia po wykonaniu stylizacji, czy też szybkość wykonania manicure.