Jakie są zalety paznokci żelowych? Jak je modelować?


Nie da się ukryć, że żelowe paznokcie się o wiele trwalsze, niż nałożenie na naturalną płytkę lakieru hybrydowego. Niemniej jednak, aby efekt był trwały i imponujący, należy je odpowiednio wymodelować. Wiele pań bojąc się samodzielnej aplikacji żelu na paznokcie, w tym celu odwiedza kosmetyczkę, która robi to szybko i profesjonalnie. Okazuje się bowiem, że mając w swoich zasobach vv żele budujące nie są w stanie samodzielnie wykonać stylizacji. A przecież wystarczy dobry produkt, odrobina samodyscypliny i cierpliwości, aby mieć piękne paznokcie zrobione w domowym zaciszu.

Droga do pięknych paznokci

Każda kosmetyczka powie Ci, że odpowiednie ukształtowanie paznokci wymaga nałożenia na naturalną płytkę trzech warstw produktu: 

  1. podkładu;
  2. żelu budującego
  3. warstwy wykańczającej.

Zanim jednak zaczniesz nakładać poszczególne warstwy, wybierz się do sklepu po odpowiedni żel. Do wyboru masz dwa rodzaje: jednofazowy lub trójfazowy. Pierwszy z nich charakteryzuje się średnią gęstością. Można go stosować w każdej z trzech wymienionych wyżej warstw. Kiedy zdecydujesz już, który żel wybrać, dokup do niego jeszcze produkt nabłyszczający, który ozdobnie wykończy stylizację. 

Chcąc wykonać stylizację żelem trójfazowym, musisz mieć na uwadze, że do każdego z wymienionych etapów będziesz musiała zastosować inny rodzaj żelu. W pierwszym etapie musisz nałożyć żel podkładowy, który jest dość rzadki (wielu paniom przypomina zwykły lakier do paznokci), aby następnie móc nałożyć żel budujący. Właśnie od niego zależy kształt paznokcia, ponieważ dzięki gęstemu żelowi, można go dowolnie modelować. Na koniec należy nałożyć żel wykańczający, który ma rzadką konsystencję.

Choć na rynku pojawia się coraz więcej nowych możliwości stylizacji paznokci, użycie żelu jest nadal chętnie wybieranym sposobem na stylizację paznokci. Warto zatem pamiętać o zaletach, jakie wynikają z użycia, do których z pewnością należą naturalny wygląd paznokcia po wykonaniu stylizacji, czy też szybkość wykonania manicure. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Jak przygotować paznokcie pod manicure hybrydowy?Jak przygotować paznokcie pod manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest chętnie wykorzystywany przez wiele kobiet. Nic w tym dziwnego, ponieważ dobrze zrobiony nie tylko wygląda efektownie, ale również jest trwały. Aby jednak tak się stało, należy dobrze przygotować płytkę paznokcia. Jak to zrobić? Jaki lakier vv wybrać? Prawidłowe przygotowanie płytki to podstawa Nie da się ukryć, że dobrze wykonany manicure hybrydowy zależy […]

Lakiery hybrydowe Pielęgnacja

Ciągle modne paznokcie hybrydoweCiągle modne paznokcie hybrydowe

Choć rynek kosmetyczny zaskakuje nas coraz to nowszymi metodami zdobienia paznokci, wiele kobiet nadal praktykuje robienie manicure hybrydowego zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu. Hybrydy są chętniej wybierane, niż manicure klasyczny, tytanowy, czy ten wykonany na bazie żelu lub akrylu. Co zatem warto wiedzieć o tej metodzie i zdobieniach wykonywanych na bazie lakierów […]

Lakiery hybrydowe Płytka paznokcia

Żel do paznokci — jaki wybrać?Żel do paznokci — jaki wybrać?

Oferta rozmaitych produktów do paznokci jest tak ogromna, że może przyprawiać o zawrót głowy. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ każda kobieta ma inną płytkę i inne oczekiwania. Oznacza to, że będzie poszukiwała produktów dopasowanych do swoich potrzeb. Szukając jednak odpowiednich produktów, warto pamiętać o kilku fundamentalnych zasadach, które pozwolą wybrać idealny produkt, który […]

Pielęgnacja Płytka paznokcia