Jakie są zalety paznokci żelowych? Jak je modelować?


Nie da się ukryć, że żelowe paznokcie się o wiele trwalsze, niż nałożenie na naturalną płytkę lakieru hybrydowego. Niemniej jednak, aby efekt był trwały i imponujący, należy je odpowiednio wymodelować. Wiele pań bojąc się samodzielnej aplikacji żelu na paznokcie, w tym celu odwiedza kosmetyczkę, która robi to szybko i profesjonalnie. Okazuje się bowiem, że mając w swoich zasobach vv żele budujące nie są w stanie samodzielnie wykonać stylizacji. A przecież wystarczy dobry produkt, odrobina samodyscypliny i cierpliwości, aby mieć piękne paznokcie zrobione w domowym zaciszu.

Droga do pięknych paznokci

Każda kosmetyczka powie Ci, że odpowiednie ukształtowanie paznokci wymaga nałożenia na naturalną płytkę trzech warstw produktu: 

  1. podkładu;
  2. żelu budującego
  3. warstwy wykańczającej.

Zanim jednak zaczniesz nakładać poszczególne warstwy, wybierz się do sklepu po odpowiedni żel. Do wyboru masz dwa rodzaje: jednofazowy lub trójfazowy. Pierwszy z nich charakteryzuje się średnią gęstością. Można go stosować w każdej z trzech wymienionych wyżej warstw. Kiedy zdecydujesz już, który żel wybrać, dokup do niego jeszcze produkt nabłyszczający, który ozdobnie wykończy stylizację. 

Chcąc wykonać stylizację żelem trójfazowym, musisz mieć na uwadze, że do każdego z wymienionych etapów będziesz musiała zastosować inny rodzaj żelu. W pierwszym etapie musisz nałożyć żel podkładowy, który jest dość rzadki (wielu paniom przypomina zwykły lakier do paznokci), aby następnie móc nałożyć żel budujący. Właśnie od niego zależy kształt paznokcia, ponieważ dzięki gęstemu żelowi, można go dowolnie modelować. Na koniec należy nałożyć żel wykańczający, który ma rzadką konsystencję.

Choć na rynku pojawia się coraz więcej nowych możliwości stylizacji paznokci, użycie żelu jest nadal chętnie wybieranym sposobem na stylizację paznokci. Warto zatem pamiętać o zaletach, jakie wynikają z użycia, do których z pewnością należą naturalny wygląd paznokcia po wykonaniu stylizacji, czy też szybkość wykonania manicure. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Hybryda w domu czy u kosmetyczki?Hybryda w domu czy u kosmetyczki?

Wiele kobiet lubi manicure hybrydowy za jego wytrzymałość i naturalność. Kolorowe hybrydy sprawiają, że stylizacja jest nie tylko trwała, ale również niezwykle efektowna. Niektóre panie, które czują się na siłach, starają się samodzielnie wykonać manicure. Większość jednak wybiera się do kosmetyczki, która wykonuje zdobienie szybko i profesjonalnie. Co więcej — jest w stanie wykonać również […]

Lakiery hybrydowe Pielęgnacja

Hybrydowa stylizacja — na jakie zdobienia postawić?Hybrydowa stylizacja — na jakie zdobienia postawić?

Nie ulega wątpliwości, że hybrydy VV to doskonały sposób na udaną stylizację paznokci. Trwały lakier w połączeniu z idealnym zdobieniem może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto podkreślić, że wiele zdobień ciężko jest wykonać używają tradycyjnych lakierów. Zupełnie inaczej jest, jeśli chodzi o lakiery hybrydowe. Te zostały tak skonstruowane, że trzeba się nieźle natrudzić, aby […]

Lakiery hybrydowe Pielęgnacja

Lakiery hybrydowe — czy niszczą paznokcie? Jakie marki lakierów wybrać?Lakiery hybrydowe — czy niszczą paznokcie? Jakie marki lakierów wybrać?

Choć stylizacja lakierami hybrydowymi jest niezwykle popularna, wiele osób twierdzi, że niszczy paznokcie. Czy tak jest w istocie? Jakie produkty wybrać, aby mieć pewność, że płytka nie zostania uszkodzona? Czy baza VV spełni Twoje oczekiwania? Jak widać pytań jest wiele, jednak znając odpowiedź na nie, będziesz wiedziała wszystko. Zapoznaj się zatem z tym, co mamy […]

Lakiery hybrydowe Płytka paznokcia