Uczulenie na hybrydy — czy istnieje? Jeśli tak, jak sobie z nim radzić?


Nie da się ukryć, że lakiery hybrydowe cieszą się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego — łatwość ich aplikacji, a także trwałość i niebywały efekt wizualny sprawiają, że na nałożenie lakieru decyduje się wiele kobiet. Niestety wraz ze wzrostem popularności pojawiły się głosy, że lakier hybrydowy uczula. Czy jest to prawda? Czy faktycznie może dojść u pań do nadwrażliwości na niektóre składniki lakieru? Jeśli tak — jak to się objawia? I jak sobie z nim radzić? Mając na uwadze, że w sieci możesz napotkać różne, często sprzeczne informacje, dziś postaramy się rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie.

Uczulenie — czy występuje?

Szczerze napiszemy — lakiery hybrydowe mogą uczulać. I to nie ulega żadnej wątpliwości. Pamiętaj jednak, że uczulenie lub nadwrażliwość na składniki może wystąpić u Ciebie także w momencie, kiedy będziesz stosowała inne kosmetyki. Wystarczy bowiem, że występuje u Ciebie nadwrażliwość lub alergia na jakąś składową danego produktu.

Kupując lakier hybrydowy musisz pamiętać, że jest to substancja chemiczna, co oznacza, że jeśli jesteś wrażliwa — może dojść do reakcji alergicznej. Generalnie jednak rzadko dochodzi do takiej sytuacji, a jeśli już lakier jednej firmy Cię uczuli, wypróbuj produkty innego producenta. Pamiętaj również, że do uczulenia może dojść poprzez składnik, który odpowiedzialny jest za utwardzenie lakieru, jeśli powłoka nie będzie utwardzona lub zostanie utwardzona za mało. Aby uniknąć takiej sytuacji, susz paznokcie dłużej lub kup lampę o większej mocy. 

Jak zmniejszyć ryzyko alergii?

Jeżeli chciałabyś poddać się stylizacji paznokci lakierem hybrydowym, jednak boisz się uczulenia, zapoznaj się ze sposobami, które pomogą Ci uniknąć lub zmniejszyć ryzyko. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest, jak wspomnieliśmy wcześniej, prawidłowe utwardzenie lakieru. Jeżeli kupujesz lampę UV — wybierz tę z mocniejszą mocą. Pamiętaj także o regularnej wymianie żarówek. Jak się bowiem okazuje — to, że żarówki świecą, nie oznacza, że mają taką samą moc jak na początku użytkowania. 

Chcąc uniknąć uczulenia, zawsze nakładaj hybrydę na zdrowe paznokcie. Płytka nie może być uszkodzona i zawsze musi być odpowiednio przygotowana. Ważne jest również to, abyś nie zalewała skórek. Lakier hybrydowy, z racji tego, że jest substancją chemiczną, nie powinien mieć styczności ze skórą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

O uczuleniu na lakier hybrydowy słów kilkaO uczuleniu na lakier hybrydowy słów kilka

W poprzednim wpisie poruszyliśmy niezwykle istotny temat, który stawia lakiery hybrydowe UV w nowym świetle. Mowa oczywiście o uczuleniu, które jak się okazało — może się pojawić. Na szczęście wiele pań, korzystających z profesjonalnych usług kosmetyczek oraz przestrzegających zasad nakładania i utwardzania produktu, unika skutecznie alergii na lakiery hybrydowe. Jak zatem aplikować produkt i co […]

Pielęgnacja Uczulenia

Hybryda w domu czy u kosmetyczki?Hybryda w domu czy u kosmetyczki?

Wiele kobiet lubi manicure hybrydowy za jego wytrzymałość i naturalność. Kolorowe hybrydy sprawiają, że stylizacja jest nie tylko trwała, ale również niezwykle efektowna. Niektóre panie, które czują się na siłach, starają się samodzielnie wykonać manicure. Większość jednak wybiera się do kosmetyczki, która wykonuje zdobienie szybko i profesjonalnie. Co więcej — jest w stanie wykonać również […]

Lakiery hybrydowe Pielęgnacja

Lakiery hybrydowe — czy niszczą paznokcie? Jakie marki lakierów wybrać?Lakiery hybrydowe — czy niszczą paznokcie? Jakie marki lakierów wybrać?

Choć stylizacja lakierami hybrydowymi jest niezwykle popularna, wiele osób twierdzi, że niszczy paznokcie. Czy tak jest w istocie? Jakie produkty wybrać, aby mieć pewność, że płytka nie zostania uszkodzona? Czy baza VV spełni Twoje oczekiwania? Jak widać pytań jest wiele, jednak znając odpowiedź na nie, będziesz wiedziała wszystko. Zapoznaj się zatem z tym, co mamy […]

Lakiery hybrydowe Płytka paznokcia