Zabiegi kosmetyczne Lakiery hybrydowe,Płytka paznokcia Ciągle modne paznokcie hybrydowe

Ciągle modne paznokcie hybrydowe


Choć rynek kosmetyczny zaskakuje nas coraz to nowszymi metodami zdobienia paznokci, wiele kobiet nadal praktykuje robienie manicure hybrydowego zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu. Hybrydy są chętniej wybierane, niż manicure klasyczny, tytanowy, czy ten wykonany na bazie żelu lub akrylu. Co zatem warto wiedzieć o tej metodzie i zdobieniach wykonywanych na bazie lakierów hybrydowych?

Zwolenników jej nie brakuje

Nie ulega wątpliwości, że odkąd lakiery hybrydowe pojawiły się na rynku, ich zwolenniczek ciągle przybywa. Trwałość i intensywność kolorów, a także niebywały połysk sprawiły, że wiele pań zrezygnowały na rzecz hybrydy z tradycyjnego manicure. Nie ulega wątpliwości, że osoby, które wynalazły lakier hybrydowy były dla wielu kobiet geniuszami. 

Czym jest lakier hybrydowy? W skrócie można powiedzieć, że jest to połączenie tradycyjnego lakieru do paznokci z żelem, który trzeba utwardzić używając lapmy UV. Przyglądając się jednak całości, warto mieć na uwadze, że w jedną całość złożono kilka cech lakieru i żelu. Czym lakier hybrydowy różni się od klasycznego żelu w pędzelku? Otóż tym, że lakier można usunąć przy użyciu acetonu, a żel trzeba spiłować. 

Na czym polega stylizacja?

Wykonanie manicure hybrydowego wygląda bardzo podobnie, jak tradycyjne malowanie paznokci. Różnica polega na tym, że zanim na płytkę nałożysz lakier, musisz ja najpierw opiłować i odpylić, a następnie nałożyć bazę. Dopiero na tak przygotowana płytkę można nałożyć kolorowy lakier, a na niego top, który po wysuszeniu w lampie utrwali całość stylizacji. Aby paznokcie wyglądały nieskazitelnie, musisz pamiętać o tym, aby nałożyć minimum dwie warstwy koloru. Po nałożeniu i utwardzeniu topu należy każdy paznokieć ponownie przetrzeć odtłuszczaczem, aby pozbyć się lepkiej warstwy. Jak zatem widać — nałożenie lakieru hybrydowego, jeśli nie wymyślisz sobie trudnych zdobień, nie należy do trudnych zadań. Możesz zatem całą stylizację wykonać w domu. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, wybierz się do kosmetyczki, która zrobi to szybko i profesjonalnie.