O uczuleniu na lakier hybrydowy słów kilka


W poprzednim wpisie poruszyliśmy niezwykle istotny temat, który stawia lakiery hybrydowe UV w nowym świetle. Mowa oczywiście o uczuleniu, które jak się okazało — może się pojawić. Na szczęście wiele pań, korzystających z profesjonalnych usług kosmetyczek oraz przestrzegających zasad nakładania i utwardzania produktu, unika skutecznie alergii na lakiery hybrydowe. Jak zatem aplikować produkt i co robić, aby uniknąć uczulenia na lakier? Co zrobić, jeśli to się pojawi? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. 

Stosuje się do tych zasad, a uczulenie nie będzie Ci straszne

Decydując się na nałożenie lakiery hybrydowego, musisz liczyć się z tym, że może wystąpić reakcja alergiczna, podobnie jak na inne produkty i kosmetyki dostępne na rynku. Możesz jej jednak uniknąć. Pamiętaj, aby dokładnie utwardzać każdą nałożoną warstwę. A jeśli osuszenie chodzi — wybierz lampę o wysokiej mocy i susz paznokcie zgodnie z wytycznymi podanymi w instrukcji, a nawet dłużej. 

Jeśli samodzielne nakładasz lakier, pamięta o tym, aby nie zalewać skórek. Lakier nie powinien mieć styczności ze skórą. Lakier hybrydowy jest bowiem produktem przeznaczonym do nakładania na płytkę paznokcia, a nie skórę. 

Jesteś alergikiem? Zanim po raz pierwszy nałożysz lakier, sprawdź na opakowaniu, czy w jego składzie nie ma substancji, które Cię uczulają. Jeśli okaże się, że nie — możesz mieć nadzieję, że  uczulenie się nie pojawi. Jeżeli jednak nadal się obawiasz, wybierz lakier z formułą 3 free, który ma znacznie łagodniejszy skład, niż inne lakiery hybrydowe. 

Jeżeli uczulenie się pojawi…

Pomimo wypełnienia wszystkich powyższych zaleceń, zauważyłaś pierwsze oznaki uczulenia? Nie wiesz co zrobić? Przede wszystkim nie panikuj. Natychmiast usuń stylizację z paznokci. Nie czekaj, aż pojawią się kolejne niepokojące objawy. Swędzenie, małe pęcherzyki wokół, czy opuchnięte palce to sytuacja, która może wróżyć, że jednak jesteś uczulona. Następnie postaraj się pozbyć skutków uczulenia. Możesz udać się do dermatologa lub apteki po odpowiednie środki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Hybryda w domu czy u kosmetyczki?Hybryda w domu czy u kosmetyczki?

Wiele kobiet lubi manicure hybrydowy za jego wytrzymałość i naturalność. Kolorowe hybrydy sprawiają, że stylizacja jest nie tylko trwała, ale również niezwykle efektowna. Niektóre panie, które czują się na siłach, starają się samodzielnie wykonać manicure. Większość jednak wybiera się do kosmetyczki, która wykonuje zdobienie szybko i profesjonalnie. Co więcej — jest w stanie wykonać również […]

Lakiery hybrydowe Pielęgnacja

Hybrydowa stylizacja — na jakie zdobienia postawić?Hybrydowa stylizacja — na jakie zdobienia postawić?

Nie ulega wątpliwości, że hybrydy VV to doskonały sposób na udaną stylizację paznokci. Trwały lakier w połączeniu z idealnym zdobieniem może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto podkreślić, że wiele zdobień ciężko jest wykonać używają tradycyjnych lakierów. Zupełnie inaczej jest, jeśli chodzi o lakiery hybrydowe. Te zostały tak skonstruowane, że trzeba się nieźle natrudzić, aby […]

Lakiery hybrydowe Pielęgnacja

Produkty do manicure hybrydowego — kupić zestaw, czy osobno poszczególne elementy?Produkty do manicure hybrydowego — kupić zestaw, czy osobno poszczególne elementy?

Każda kobieta, która decyduje się na samodzielne wykonanie manicure hybrydowego we własnym domu, musi mieć na uwadze, że będzie potrzebować nie tylko odpowiednich lakierów, ale także specjalistyczne akcesoria. Zastanawiasz się teraz pewnie nad tym, czy wybrać oferowane na rynku zestawy startowe, w których można odnaleźć wszystkie potrzebne akcesoria, czy może jednak skompletować wszystkie elementy osobno. […]

Pielęgnacja