O uczuleniu na lakier hybrydowy słów kilka


W poprzednim wpisie poruszyliśmy niezwykle istotny temat, który stawia lakiery hybrydowe UV w nowym świetle. Mowa oczywiście o uczuleniu, które jak się okazało — może się pojawić. Na szczęście wiele pań, korzystających z profesjonalnych usług kosmetyczek oraz przestrzegających zasad nakładania i utwardzania produktu, unika skutecznie alergii na lakiery hybrydowe. Jak zatem aplikować produkt i co robić, aby uniknąć uczulenia na lakier? Co zrobić, jeśli to się pojawi? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. 

Stosuje się do tych zasad, a uczulenie nie będzie Ci straszne

Decydując się na nałożenie lakiery hybrydowego, musisz liczyć się z tym, że może wystąpić reakcja alergiczna, podobnie jak na inne produkty i kosmetyki dostępne na rynku. Możesz jej jednak uniknąć. Pamiętaj, aby dokładnie utwardzać każdą nałożoną warstwę. A jeśli osuszenie chodzi — wybierz lampę o wysokiej mocy i susz paznokcie zgodnie z wytycznymi podanymi w instrukcji, a nawet dłużej. 

Jeśli samodzielne nakładasz lakier, pamięta o tym, aby nie zalewać skórek. Lakier nie powinien mieć styczności ze skórą. Lakier hybrydowy jest bowiem produktem przeznaczonym do nakładania na płytkę paznokcia, a nie skórę. 

Jesteś alergikiem? Zanim po raz pierwszy nałożysz lakier, sprawdź na opakowaniu, czy w jego składzie nie ma substancji, które Cię uczulają. Jeśli okaże się, że nie — możesz mieć nadzieję, że  uczulenie się nie pojawi. Jeżeli jednak nadal się obawiasz, wybierz lakier z formułą 3 free, który ma znacznie łagodniejszy skład, niż inne lakiery hybrydowe. 

Jeżeli uczulenie się pojawi…

Pomimo wypełnienia wszystkich powyższych zaleceń, zauważyłaś pierwsze oznaki uczulenia? Nie wiesz co zrobić? Przede wszystkim nie panikuj. Natychmiast usuń stylizację z paznokci. Nie czekaj, aż pojawią się kolejne niepokojące objawy. Swędzenie, małe pęcherzyki wokół, czy opuchnięte palce to sytuacja, która może wróżyć, że jednak jesteś uczulona. Następnie postaraj się pozbyć skutków uczulenia. Możesz udać się do dermatologa lub apteki po odpowiednie środki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Jak przygotować paznokcie pod manicure hybrydowy?Jak przygotować paznokcie pod manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest chętnie wykorzystywany przez wiele kobiet. Nic w tym dziwnego, ponieważ dobrze zrobiony nie tylko wygląda efektownie, ale również jest trwały. Aby jednak tak się stało, należy dobrze przygotować płytkę paznokcia. Jak to zrobić? Jaki lakier vv wybrać? Prawidłowe przygotowanie płytki to podstawa Nie da się ukryć, że dobrze wykonany manicure hybrydowy zależy […]

Lakiery hybrydowe Pielęgnacja

Uczulenie na hybrydy — czy istnieje? Jeśli tak, jak sobie z nim radzić?Uczulenie na hybrydy — czy istnieje? Jeśli tak, jak sobie z nim radzić?

Nie da się ukryć, że lakiery hybrydowe cieszą się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego — łatwość ich aplikacji, a także trwałość i niebywały efekt wizualny sprawiają, że na nałożenie lakieru decyduje się wiele kobiet. Niestety wraz ze wzrostem popularności pojawiły się głosy, że lakier hybrydowy uczula. Czy jest to prawda? Czy faktycznie może dojść […]

Lakiery hybrydowe Uczulenia

Hybrydowa stylizacja — na jakie zdobienia postawić?Hybrydowa stylizacja — na jakie zdobienia postawić?

Nie ulega wątpliwości, że hybrydy VV to doskonały sposób na udaną stylizację paznokci. Trwały lakier w połączeniu z idealnym zdobieniem może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto podkreślić, że wiele zdobień ciężko jest wykonać używają tradycyjnych lakierów. Zupełnie inaczej jest, jeśli chodzi o lakiery hybrydowe. Te zostały tak skonstruowane, że trzeba się nieźle natrudzić, aby […]

Lakiery hybrydowe Pielęgnacja