Zabiegi kosmetyczne Pielęgnacja,Uczulenia O uczuleniu na lakier hybrydowy słów kilka

O uczuleniu na lakier hybrydowy słów kilka


W poprzednim wpisie poruszyliśmy niezwykle istotny temat, który stawia lakiery hybrydowe UV w nowym świetle. Mowa oczywiście o uczuleniu, które jak się okazało — może się pojawić. Na szczęście wiele pań, korzystających z profesjonalnych usług kosmetyczek oraz przestrzegających zasad nakładania i utwardzania produktu, unika skutecznie alergii na lakiery hybrydowe. Jak zatem aplikować produkt i co robić, aby uniknąć uczulenia na lakier? Co zrobić, jeśli to się pojawi? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. 

Stosuje się do tych zasad, a uczulenie nie będzie Ci straszne

Decydując się na nałożenie lakiery hybrydowego, musisz liczyć się z tym, że może wystąpić reakcja alergiczna, podobnie jak na inne produkty i kosmetyki dostępne na rynku. Możesz jej jednak uniknąć. Pamiętaj, aby dokładnie utwardzać każdą nałożoną warstwę. A jeśli osuszenie chodzi — wybierz lampę o wysokiej mocy i susz paznokcie zgodnie z wytycznymi podanymi w instrukcji, a nawet dłużej. 

Jeśli samodzielne nakładasz lakier, pamięta o tym, aby nie zalewać skórek. Lakier nie powinien mieć styczności ze skórą. Lakier hybrydowy jest bowiem produktem przeznaczonym do nakładania na płytkę paznokcia, a nie skórę. 

Jesteś alergikiem? Zanim po raz pierwszy nałożysz lakier, sprawdź na opakowaniu, czy w jego składzie nie ma substancji, które Cię uczulają. Jeśli okaże się, że nie — możesz mieć nadzieję, że  uczulenie się nie pojawi. Jeżeli jednak nadal się obawiasz, wybierz lakier z formułą 3 free, który ma znacznie łagodniejszy skład, niż inne lakiery hybrydowe. 

Jeżeli uczulenie się pojawi…

Pomimo wypełnienia wszystkich powyższych zaleceń, zauważyłaś pierwsze oznaki uczulenia? Nie wiesz co zrobić? Przede wszystkim nie panikuj. Natychmiast usuń stylizację z paznokci. Nie czekaj, aż pojawią się kolejne niepokojące objawy. Swędzenie, małe pęcherzyki wokół, czy opuchnięte palce to sytuacja, która może wróżyć, że jednak jesteś uczulona. Następnie postaraj się pozbyć skutków uczulenia. Możesz udać się do dermatologa lub apteki po odpowiednie środki.